Babské rady a tipy

Domácí osvěžující limonáda z čerstvé máty

02.07.2015, Autor: kca, Foto: ©Marzia Giacobbe / Dollar Photo Club

Recepty Venku třicítky, obloha vymetená - ideální možnost, kdy je vhodné vaše tělo potěšit sklenkou osvěžující lahodné limonády z čerstvé máty. Stačí chvilka a zázračné osvěžení zvládne udělat každý.

Chutná a kvalitní mátová limonáda vám přijde vhod nejen v horkých dnech, ale hodí se i na stůl při posezení s kamarády nebo jen tak, když prostě máte chuť na lahodné osvěžení. 

Mátová limonáda - babské rady | babske-tipy.cz

Co potřebujete

  • pár listů čerstvé máty (klidně i více, dle chuti)
  • 150 g cukru (může být i třtinový, nebo možno použít med) 
  • 2 nakrájené citrony (oloupané, vypeckované)
  • pramenitá voda
  • led (není třeba, pokud máte vodu ledově vychlazenou)

Příprava osvěžující limonády

Maximální doba přípravyMátu je nejprve třeba omýt a vložit do mixéru. Poté k ní přidejte 2 dcl pramenité vody, cukr (popř. med) a citróny a přibližně 1 minutu rozmixujte. Obsah nádoby sceďte přes husté sítko do poslední kapky. Pak přilévejte vodu do té doby, než vám sladkost a chuť limonády přijde nejlepší. Pokud není voda dostatečně studená, přidejte led. Příprava vám nezabere déle než 10 minut a zdravá limča je téměř zadarmo.


TIP: Pokud máte doma bezinkový sirup (nejlépe domácí), určitě jej přidejte - o to méně cukru bude potřeba a chuť je naprosto báječná. Milovníci zázvoru si ho do limonády mohou trochu přidat také, ale ten už se na chuti limonády podepíše výrazněji.

Hlavní stránka
Zdraví
Praktické
Recepty
Udělej si sám