Babské rady a tipy

UDĚLEJ SI SÁM 7: Domácí repelent proti hmyzu

25.5.2015, Autor: kca, Foto: ©Artyom Belozyorov / Dollar Photo Club  

Udělej si sám  Teplo a pobyt u vody má rád snad každý z nás. Co naopak nemá rád nikdo je všudepřítomný hmyz, který nás pronásleduje na každém našem kroku, zvláště u vody. Účinnou zbraní bývá většinou repelent, který ovšem není třeba draze kupovat v obchodech a platit za značku. Lze totiž připravit i doma a je to opravdu jednoduché!

Ať už vyrážíme na chatu, k vodě nebo do lesa, repelent by ve vaší výbavě neměl nikdy chybět. Málo kdo z nás ale ví, že vyrobit si ho levně může opravdu každý a to ze surovin, které obvykle doma najdeme. 

Jak vyrobit domácí repelent proti hmyzu - babské rady | babske-tipy.cz

Výroba domácího repelentu - co potřebujete?

- 100 ml vodky nebo lihu
- 10-15g hřebíčku
- jedna lahvička s rozprašovačem 
  (lze za pár korun koupit v obchodě nebo použít například po parfému)

Jak na to ?

Jednodušší to snad už ani nemůže být. Do nádobky s rozprašovačem si nasypte připravený hřebíček a zalijte vodkou či lihem. Nechte alespoň 10 dní odležet. Poté občas protřepte a již můžete používat, kdykoliv si na vás nějaký hmyz udělá zálusk. Když bude obsah lahvičky po nějakém čase docházet, lze 1-2x pouze dolít vodku či líh. Příště už bude potřeba připravit obsah zcela nový.

TIP: Pokud se vám nechce čekat 10 dní, než se repelent odleží, můžete místo lihu použít alkoholový extrakt (z rozmarýnu nebo levandule) a repelent pak lze používat prakticky ihned po výrobě.

 

Všechny díly seriálu "Udělej si sám"

Hlavní stránka
Zdraví
Praktické
Recepty
Udělej si sám