Babské rady a tipy

UDĚLEJ SI SÁM 1: Tekuté mýdlo

24.5.2014, Autor: kca, Foto: sxc.hu  

Udělej si sám První díl seriálu "Udělej si sám" věnujeme jednoduché výrobě tekutého mýdla, kterou zvládne snad každý. Nechcete-li kupovat předražená tekutá mýdla v obchodě, udělejte si jednoduše tekuté mýdlo po domácku. A proč? Ušetříte - nebude Vás to téměř nic stát, a navíc budete přesně vědět s čím si doopravdy umýváte ruce - složení. Navíc je to velmi jednoduché, zkuste to i vy.

Domácí tekuté mýdlo - babske-tipy.cz

Co budete potřebovat?

- 1 ks kostka mýdla (jakou vyberete barvu, takový bude výsledek)
- 800 - 1000 ml vody
- pár kapek esenciálního vonného oleje (není podmínkou, ale doporučujeme)

Jak na to ?

Převařte v hrnci vodu a poté ji odstavte. Přidejte a vmíchejte do ní část jemně nastrouhaného mýdla (lze na struhadle, podobně jako třeba sýr). Nechte volně rozpustit. Po vychladnutí začne mýdlo houstnout. Pokud nebude dostatečně husté, přidávejte mýdlo, pokud je naopak husté až příliš, přidávejte vodu. Ponechte v konzistenci, která vám bude nejvíce vyhovovat (někdo má rád tekutější a někdo naopak hustší).

Do výsledné hmoty můžete kápnout esenciální (přírodní) vonný olej, který mýdlo krásně provoní a přidá mu šmrnc. Pak už jen přelijte do vašeho dávkovače a až se vás návštěva bude ptát, kde jste takové super mýdlo koupili, pochlubte se, že si ho vyrábíte sami.

 

Všechny díly seriálu "Udělej si sám"

Hlavní stránka
Zdraví
Praktické
Recepty
Udělej si sám

Výroba domácího tekutého mýdla vás vyjde přibližně na 6 Kč za litr. Záleží samozřejmě, jaký druh tuhého mýdla a v jakém poměru použijete. I v případě, že nastrouháte část nějakého kvalitního drahého mýdla, výsledek vás vždy vyjde mnohonásobně levněji nežli tekuté mýdlo v obchodě.